Spotkanie Członków Zarządu LIB oraz Dyrektora Biura z przedstawicielami- kierownictwem firm członkowskich LIB

W bieżącym tygodniu odbyło się kilka spotkań Członków Zarządu i Dyrektora Biura Izby Mirosława Maciejewskiego z przedstawicielami- kierownictwem firm członkowskich Izby.

Omówiono w szczególności problemy finansowe, wyjaśniono procedury przetargowe i ich zawiłości, relacjonowano zamierzenia Izby zgodnie z Kierunkowym Programem Działalności LIB na lata 2010-2015. poszczególni przedstawiciele składali swoje propozycje i zastrzeżenia. Na ostatnim spotkaniu w siedzibie firmy LUG Light Factory Sp. z o.o. w Zielonej Górze omówiono problematykę promocji firm  m.in. na misjach gospodarczych, naszym Biuletynie „Budownictwo Lubuskie”, nawiązano do potrzeby zorganizowania spotkań branżowych (co z resztą Izba prowadzi) z udziałem projektantów i architektów.

Wcześniej Członkowie Zarządu Izby spotkali się z przedstawicielami różnych banków. Tematyką były problemy związane z obowiązującą od 29 kwietnia br. tzw. ustawą deweloperską i w związku z tym wynikające kłopoty z uzyskaniem finansowania.

Członkowie LIB wyrażają zaniepokojenie sytuacją gospodarczą w mieście i państwie, szczególnie z powodu recesji i spowolnienia w budownictwie co może mieć negatywne przełożenie na rozwój globalny.