Sesja naukowa pt. „Modernizm- problematyka ochrony konserwatorskiej”

W dniu 13 listopada br. w Zielonej Górze odbyła się sesja naukowa pt. „Modernizm- problematyka ochrony konserwatorskiej”, którą zorganizowało Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Zielonej Górze we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków.

b_150_100_16777215_00_images_ochronakonserwa1.jpg

Sesję prowadził Prezes Stowarzyszenia arch. Jerzy Gołębiowski a w jej trakcie poruszono wiele bardzo ciekawych, aktualnych tematów m.in.:

- problemy konserwacji architektury dwudziestolecia międzywojennego

- stan rozpoznania i problematyka ochrony architektury modernistycznej województwa lubuskiego

- omówiono architekturę modernistyczną Berlina, Szczecina, Warszawy (niezniszczona działaniami wojennymi Saska Kępa) Opola i Zielonej Góry w tym ciekawe galeriowce.

b_150_100_16777215_00_images_ochronakonserwa2.jpg

W dyskusji poruszono ciekawe tematy z którymi borykają się zarówno architekci jak i konserwatorzy. Lubuska Izba Budownictwa poszukuje kontaktu z firmami, pracowniami specjalizującymi się w stolarce z szybami giętymi. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Biurem Izby.

b_150_100_16777215_00_images_ochronakonserwa3.jpg