Spotkanie z Marszałkiem Lubuskiego Sejmiku Gospodarczego

Dnia 12 marca br. w siedzibie Lubuskiej Izby Budownictwa odbyło się kolejne spotkanie z Panem Karolem Humińskim- Marszałkiem Lubuskiego Sejmiku Gospodarczego.

W trakcie spotkania omówiono stan budownictwa w województwie lubuskim i w Zielonej Górze, problemy przedsiębiorców branży budowlanej w okresie znacznego spowolnienia gospodarczego oraz zagadnienia, którymi zajmuje się na bieżąco Lubuska Izba Budownictwa.

Wyrażano obawy oraz zaniepokojenie przedsiębiorców związane ze zmieniającymi się przepisami (w tym VAT, ustawa pzp oraz pomoc państwa dla młodych w programie Mieszkanie dla Młodych) oraz sytuację w tzw. deweloperce wyrażając  zaniepokojenie brakiem stanowczości organów państwa w temacie rozliczeń finansowych za wykonane roboty i inwestycje.