II Międzynarodowy Kongres Profesjologiczny- Zielona Góra 10-11 czerwiec 2013 r.

W dniu 8 kwietnia br. odbyło się spotkanie z dr hab. Bogusławem Pietrulewiczem, Prof. UZ- Dyrektorem Instytutu Edukacji Techniczno- Informatycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W trakcie spotkania omówiono zagadnienia związane z przygotowaniem do kongresu, karierą i rozwojem zawodowym przyszłych pracowników m.in. sfery budownictwa, rozmawiano nt zastosowania ergonomii oraz warunków bhp w budownictwie.

Omówiono również przygotowania do II Międzynarodowego Kongresu Profesjologicznego zaplanowanego na 10-11 czerwca 2013 r. Celem konferencji jest m.in. problematyka procesów profesjonalizacji kadr pracowniczych, próba rozpoznania stanu warunków pracy pracowników, kapitału intelektualnego i społecznego oraz możliwości ich doskonalenia.

Adresatem konferencji są pracodawcy, organizatorzy pracy pracowników, nauki i edukacji a celem jest również próba spojrzenia na następujące problemy tej strefy życia społeczno- gospodarczego.

Podstawowe zadania kongresu:

- analiza zmieniających się potrzeb gospodarki w zakresie kadr pracowniczych;

- określenie możliwości doskonalenia środowiska pracy i pracowników;

- analiza organizacji w zakresie możliwości kształtowania potencjału zawodowego pracowników;

- określenie możliwości zdynamizowania i urealnienia rynku pracy i organizacji (zakładu pracy).

Izba oczekuje zgłoszeń zainteresowanych.

Szczegółowy program II Międzynarodowego Kongresu Profesjologicznego znajduje się na stronie www.proferg.eti.uz.zgora.pl .