Get Adobe Flash player
Czech Danish English French Polish Russian Ukrainian

 «  < Czerwiec 2016 >   »
PWSCPSoN
24

Biuletyn

Zapisz się do naszego biuletynu informacyjnego aby dostawać go bezpośrednio na skrzynkę pocztową

 

Nowe, tanie mieszkania w Gubinie! - Spotkanie informacyjne 3 grudnia 2015 r. -

 

 

b_150_100_16777215_00_images_zzzzzzzzrtbsffdrdr.jpg  Wielu z nas pragnie własnego mieszkania, ale z wielu powodów nie może ziścić tego marzenia. Być może ten stan odmieni się dzięki inicjatywie Regionalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Zielonej Górze. To właśnie ta spółka zamierza postawić nowe budynki mieszkalne przy ul. Sportowej w Gubinie.

 

Całość ma powstać w oparciu o preferencyjny kredyt uzyskany w Banku Gospodarstwa Krajowego. Współczesne czasy charakteryzują się tym, że ludzie mają zaoszczędzoną pewną kwotę, ale nie mają zdolności kredytowej, co w dużym stopniu przekreśla ich szanse na kupno własnych czterech kątów.

 

Na czym polega atrakcyjność tego pomysłu? Spółka dzięki kredytowi z BGK będzie mogła wybudować mieszkanie w ramach budownictwa społecznego przy udziale najemcy. Wyobraźmy sobie standardowy lokal - 50 m2. Może on zostać stworzono za 150.000 zł, przy wkładzie własnym lokatora wynoszącym 22.500 zł (15% całości). Resztę kredytu spłacamy w czynszu przez 30 lat. Wysokość takiej opłaty, powiększonej o wysokość raty, oscylowałaby około 10 zł za m2, co nie jest astronomiczną sumą.

 

Spotkanie na ten temat, gdzie zostaną omówione szczegóły dotyczące kosztów, warunków kredytowania oraz perspektywy budowy mieszkań, odbędzie się 3 grudnia o godzinie 17:00 w Galerii „Ratusz” (Gubiński Dom Kultury) w Gubinie. To właśnie tam powinni pojawić się wszyscy, którzy myślą o własnym M. Pamiętajmy o tym, że marzenia są po to, żeby je spełniać.