O izbie

Solidny Partner w Biznesie–Regulamin

R E G U L A M I Nadawania certyfikatu"Solidny Partner w Biznesie" Lubuskiej Izby Budownictwa

Certyfikat nadaje Lubuska Izba Budownictwa tym firmom, które w prowadzonej działalności wyróżniają się właściwą jakością swoich usług i wyrobów oraz solidnością opartą na dobrych zwyczajach kupieckich, a ponadto dobrze służą swojemu środowisku

Tok postępowania przy ubieganiu się o Certyfikat
  1. Certyfikat „Solidny Partner w Biznesie” nadawany jest na wniosek zainteresowanego lub współpracującego z nim członka Izby a także z własnej inicjatywy Zarządu Izby.
  2. Do wniosku o nadanie Certyfikatu załącza się ankietę kwalifikacyjną, której wzór stanowi załącznik do Regulaminu.
  3. Wniosek kierowany jest do Biura Izby, które bezpośrednio po jego otrzymaniu poprzez Internet upublicznia informację o ubieganiu się firmy o nadanie jej Certyfikatu.
  4. Wnioski rozpatruje Kapituła Certyfikatu, w skład której powoływani są:
    • członek Zarządu LIB
    • przedstawiciel Marszałka Województwa Lubuskiego
    • Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego LIB
    • przedstawiciel Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gorzowie Wlkp.
    • przedstawiciel wskazanej przez LIB wiodącej w branży firmy budowlanej
    • „ „ „ „ hurtowni materiałów budowlanych
    • „ „ „ „ firmy projektowej
    • współpracującej z LIB firmy ubezpieczeniowej
  5. W oparciu o ustalenia Kapituły Zarząd LIB podejmuje decyzję o nadaniu Certyfikatu. Decyzja ta musi być jednogłośna - umotywowany sprzeciw choćby jednego członka Zarządu sprawę wydania certyfikatu oddala.
  6. Certyfikat jest honorowany przez wszystkich członków Lubuskiej Izby Budownictwa przy rozstrzyganiu przetargów na roboty i usługi budowlane.
  7. Nadany Certyfikat wręczany jest firmom na dorocznej Gali Budownictwa.
  8. Za wydanie Certyfikatu pobierana jest opłata, której wysokość określa Zarząd Izby.
Kryteria oceny kandydata
  1. Stosunki kandydata z inwestorami, dostawcami i konkurencją.
  2. Terminowość wywiązywania się ze zobowiązań i umów wobec kontrahentów
    Skarbu Państwa i samorządu terytorialnego.
  3. Przestrzeganie norm i warunków pracy
  4. Stosunki wewnętrzne panujące w firmie.
  5. Działalnie na rzecz społeczności lokalnej (sponsoring, działania charytatywne).

Ponadto, kandydat do Certyfikatu musi wykazać pozytywny wynik finansowy za ostatnie 2 lata i nie może też być za ten okres obciążony wyrokiem sądowym, związanym z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą

Załącznik 1 -

PREZES ZARZĄDU
dr inż. Jan Krawiec

(na oryginale podpis nieczytelny)

Zatwierdzono Uchwałą Zarządu
Lubuskiej Izby Budownictwa
nr 2/06 z dnia 16 marca 2006r.
Zmiany w tekście podstawowym
wprowadzono decyzją Zarządu
z dnia 18 października 2006 r.

Solidny Partner w Biznesie

Certyfikat „Solidny Partner w Biznesie” Izba nadaje tym firmom, które wyróżniają się
w prowadzonej działalności właściwą jakością usług i wyrobów oraz solidnością opartą na dobrych zwyczajach kupieckich, a ponadto dobrze służą swojemu środowisku.

Certyfikat nadawany jest na wniosek zainteresowanego lub innego członka Izby a także z własnej inicjatywy Zarządu Izby.

Pierwsze certyfikaty "SOLIDNY PARTNER W BIZNESIE" nadane zostały w roku 2002.

Regulamin nadawania certyfikatu.

cer22

Aktualnie Certyfikat posiadają firmy:

z terminem ważności do 24 września 2017 r.

• Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "RPR" Rudolf Piotr Różański w Zielonej Górze
  • ZIEL-BRUK Edward Makarewicz w Płotach

z terminem ważności do 26 września 2016 r.

• APS Biuro Projektów Budownictwa w Zielonej Górze
  • Przedsiębiorstwo Budowlane EKONBUD-FADOM L.E. Jarząbek Sp. J. w Zielonej Górze
  • Przedsiębiorstwo Budowlano- Drogowe „KAMBUD” Wiktor Kamzelski w Nowej Soli
  • Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Zielonej Górze
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo- Usługowe "NIEWIADOMSKI" Władysław Niewiadomski w Międzyrzeczu
  • "SANITEX" Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp.
  • Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe "SANITEX" Jan i Elżbieta Zdrzałka w Gorzowie Wlkp.