Get Adobe Flash player
Czech Danish English French Polish Russian Ukrainian

 «  < Czerwiec 2016 >   »
PWSCPSoN
24

Biuletyn

Zapisz się do naszego biuletynu informacyjnego aby dostawać go bezpośrednio na skrzynkę pocztową

 

50- lecie istnienia ZSZ PBO Sp. z o.o.- Konferencja „Budownictwo nowoczesne, energooszczędne. Domy pasywne.”

 

Dnia 26 września br. w Zespole Szkół Zawodowych PBO Sp. z o.o. w Zielonej Górze odbyła się konferencja: Budownictwo nowoczesne, energooszczędne. Domy pasywne. Konferencję zorganizowano w ramach obchodów 50-lecia istnienia placówki. Patronat honorowy nad konferencją objął Polski Związek Inżynierów i Techników Budowlanych.

Wykład inauguracyjny wygłosił profesor Antoni Matysiak, przewodniczący PZIiTB. Konferencję zaszczycili swoją obecnością profesorowie: Tadeusz Biliński oraz Abdrahman Alsabry a wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Lubuskiej Izby Budownictwa, Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego, Uniwersytetu Zielonogórskiego i Wojewody Lubuskiego.

W konferencji wzięli udział uczniowie i nauczyciele szkół technicznych województwa lubuskiego, który wystąpili z prelekcjami na tematy związane z budownictwem i energią odnawialną. Poruszana tematyka odnosiła się do wielu różnych aspektów budownictwa współczesnego i ekologicznego. Na konferencji gościli także przedstawiciele firm Viessman i Rockwool, którzy przygotowali interesujące wykłady związane z budownictwem energooszczędnym

Przedstawiane zagadnienia w ciekawy i niebanalny sposób przedstawiały najnowsze rozwiązania i osiągnięcia w nowoczesnym budownictwie oraz odnawialnych źródłach energii. Szczególne zainteresowanie wzbudził wykład profesora Bilińskiego, dotyczący najbardziej ekstremalnych i zaskakujących rozwiązań zastosowanych we współczesnym budownictwie poparty ciekawą prezentacją multimedialną.

Poruszane zagadnienia podsumował profesor Biliński, który wyraził uznanie dla pomysłu zorganizowania przez Zespół Szkół Zawodowych PBO Sp. z o.o. konferencji o tej tematyce i podkreślił wysoki poziom przedstawianych przez uczniów prac. Pan profesor zaproponował też utworzenie międzyszkolnego koła, które kontynuowałoby rozpoczętą na tej konferencji wymianę poglądów i doświadczeń nt. nowoczesnego i ekologicznego budownictwa.

Konferencję zamknęła Pani dyrektor ZSZ PBO Sp. z o.o. mgr Małgorzata Hadrian, która w ciepłych słowach podziękowała wszystkim uczestnikom i prelegentom podkreślając, że szkoła jest otwarta na innowacyjne pomysły i bardzo chętnie podejmie współpracę w tym zakresie.

b_150_100_16777215_00_images_zsz50lecie1.jpg

b_150_100_16777215_00_images_zsz50lecie2.jpg

b_150_100_16777215_00_images_zsz50lecie3.jpg

b_150_100_16777215_00_images_zsz50lecie4.jpg